Jak przebiega konsultacja u dermatologa w Jaworznie?

Czy zmagasz się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, czy wypadanie włosów? A może chcesz profilaktycznie sprawdzić stan swoich znamion i ocenić ryzyko czerniaka? Albo zmagasz się z innymi schorzeniami? Sprawdź, jak przebiega konsultacja u doświadczonego dermatologa w Jaworznie.

W czym specjalizuje się dermatolog w Jaworznie?

Dermatolog w Jaworznie zajmuje się, pielęgnowaniem skóry oraz leczeniem i diagnozowaniem dermatoz. To choroby skóry oraz jej przydatków m.in.:

  • Gruczołów łojowych;
  • Gruczołów potowych;
  • Włosów;
  • Paznokci;

Lekarz doskonale zna się na chorobach ogólnoustrojowych, których objawy są widoczne na skórze. Leczy także trądzik pospolity różowaty, grzybicę skóry gładkiej, grzybicę paznokci oraz łupież, łysienie, pokrzywkę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry i bielactwo. Oprócz tego, może pomóc w przypadku chorób przenoszonych drogą płciową: kiły, chlamydozy i rzeżączki. Pomaga także z radzeniem sobie ze zmianami nowotworowymi oraz przeciwdziała starzeniu się skóry.

Jak przebiega pierwsza wizyta u dermatologa w Jaworznie?

Do lekarza mogą umówić się dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia. Podczas trwania pierwszej wizyty dermatolog w Jaworznie przeprowadza wywiad z pacjentem. Zbiera w nim szczegółowe informacje na temat:

  1. Charakteru i czasu trwania objawów;
  2. Stanu zdrowiu tj. występowania chorób przewlekłych i przyjmowanych leków;
  3. Występowania dermatoz w rodzinie;
  4. Stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych;
  5. Sposobu odżywiania;

Następnie dermatolog w Jaworznie ogląda dokładnie skórę, włosy lub paznokcie. Jeśli zauważy zmiany barwnikowe dodatkowo przeprowadza badanie dermatoskopem. To urządzenie, które doświetla i powiększa oglądany obraz.  W czasie wizyty specjalista może zlecić także przeprowadzenie badań krwi, badania mikrobiologiczne lub testy alergiczne.

Gdzie znajdziesz doświadczonego dermatologa w Jaworznie?

Jeśli szukasz doświadczonego dermatologa w Jaworznie, koniecznie zapoznaj się z ofertą Specjalistycznego Centrum Medycznego EsterClinic. To nowoczesne miejsce, w którym możesz skorzystać z kompleksowych usług medycznych. Poleca je ponad 98% pacjentów ze względu na doskonałych specjalistów, nowoczesny, specjalistyczny sprzęt medyczny oraz przyjazną atmosferę. Dzięki staranności i wiedzy dermatolog w Jaworznie z EsterClinic może zapewnić jakość opieki dermatologicznej dzieciom i dorosłym.

Masz jakiekolwiek obawy dotyczące stanu skóry swojego dziecka lub swojej? Koniecznie umów się na wizytę z dermatologiem w Centrum Medycznym EsterClinic.