Jak przebiega laserowe usuwanie brodawek wirusowych?

Jest przynajmniej kilka skutecznych metod na skuteczne pozbycie się kurzajek. Wśród nich znajdują się zabiegi elektrokoagulacji, wymrażania, wycinania przez chirurga czy usuwanie brodawek wirusowych laserem. W tym tekście chcielibyśmy się skupić na ostatnim z nich. Jest to bowiem bardzo efektywny zabieg polecany przez wielu specjalistów. Zobacz, jak dokładnie on przebiega.

Usuwanie kurzajki laserem – to musisz wiedzieć

W jakich sytuacjach można przeprowadzić wypalanie kurzajek laserem frakcyjnym CO2? Zabieg jest zalecany dla osób cierpiących z powodu brodawek na stopach, dłoniach, w okolicach intymnych i brodawek płaskich na twarzy. Metoda ta bazuje na zogniskowanym, laserowym świetle które precyzyjnie działa na wybrany obszar nie naruszając przy tym w żaden sposób zdrowych tkanek. Co więcej, kurzajka usuwanie laserowe jest szybkie, bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem pozostawienia blizn. Wiele osób zastanawia się też nad tym, czy laserowe usuwanie kurzajek boli. Tu odpowiedź jest również dobra: jest to bowiem procedura zupełnie bezbolesna.

Zanim jednak zostanie przeprowadzone laserowe usunięcie kurzajki, konieczna jest szczegółowa konsultacja lekarska. W jej trakcie specjalista spyta nas o wszystkie choroby na które cierpieliśmy lub cierpimy, o posiadane alergie oraz o dolegliwości związane ze zmianą, z którą się zgłosiliśmy. Dodatkowo przeprowadzi on własne badanie brodawki. Dopiero po takiej wizycie i pozytywnej kwalifikacji może zostać przeprowadzone usunięcie kurzajki laserem

No dobrze, przejdźmy więc do przebiegu właściwej procedury. Jak już wspomnieliśmy, w jej trakcie używa się lasera frakcyjnego CO2. Jego zadaniem jest odparowanie chorobowej zmiany oraz niedużego obszaru naskórka znajdującego się wokół niej. Dzięki temu zyskujemy pewność, że brodawka wirusowa jest usunięta w całości. Mimo, że kurzajki laserowe usuwanie co do zasady nie jest bolesne, ingerencja w niewielki obręb żywych tkanek może powodować dyskomfort. Dlatego też pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. To, jak długo będzie trwało dane laserowe wypalanie kurzajek, zależy zwłaszcza od ilości i wielkości brodawek znajdujących się na ciele pacjenta. 

Po przeprowadzonej procedurze na ciele osoby jej poddanej zauważalne będą niewielkie nadżerki które dość szybko pokryją się strupem który zabezpieczy je na czas gojenia. A ile kosztuje laserowe usuwanie kurzajek? To zależy zarówno od rozmiaru i ilości zmian, jak i od indywidualnej polityki cenowej danej kliniki. Pozbycie się najmniejszych brodawek w omówiony sposób to zazwyczaj wydatek około 100-200 zł, ale przy większych problemach możemy zapłacić nawet kilkukrotnie więcej.