Jak zmierzyć się z konsekwencjami rozwodu? Wsparcie psychologa dla dzieci i rodziców

Rozwód – jak znaleźć pomoc i zrozumienie dla rodziców i dzieci

Rozwód rodziców bywa dla nich i ich dzieci bardzo trudnym i bolesnym przeżyciem, wpływającym na wiele aspektów życia. Może zaburzyć poczucie bezpieczeństwa, stabilności, jak również obniżyć poczucie własnej wartościowi zarówno w swoim domu, szkole, jak też w pracy. Zmianie mogą też ulec relacje z innymi ludźmi, takimi jak rodzina, przyjaciele czy partnerzy. Wsparcie oraz zrozumienie ze strony psychologa, który ma praktykę w pracy z osobami w podobnej sytuacji, często okazuje się bardzo ważne. Specjalista jest w stanie pomóc im w komunikowaniu emocji i potrzeb oraz poradzeniu sobie z nową sytuacją życiową, która czasem wymaga zmiany nawyków, planów czy oczekiwań. Wesprze ich również w znalezieniu nowych sposobów radzenia sobie ze stresem, smutkiem czy lękiem, a także w budowaniu poczucia własnej wartości i zaufania.

Emocje towarzyszące rozwodowi

Rozwód to nie tylko formalność, ale także kwestia emocji. W tym czasie wiele osób doświadcza smutku, złości, żalu, lęku, samotności czy poczucia winy. Niektórzy mogą mieć trudności z zasypianiem, jedzeniem, koncentracją czy działaniem. Dzieci często obwiniają się za rozpad małżeństwa rodziców lub pragną ich ponownego związania. Obawiają się też o utratę jednego z nich czy zmianę miejsca zamieszkania.

Pomoc psychologiczna po rozwodzie – nie lekceważ jej znaczenia!

Rozwód może wywołać wiele negatywnych emocji i wpłynąć na poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa zarówno u dzieci, jak i rodziców. W takiej sytuacji brak pomocy psychologicznej może mieć skutki dla zdrowia psychicznego, relacji i sytuacji życiowej. Dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty, który udzieli wsparcia w przepracowaniu trudnych uczuć i znalezieniu nowego sensu życia. Psycholog pomoże także w budowaniu dobrych więzi między rodzicami a dziećmi po rozwodzie i w zapewnieniu dzieciom dostępu do obu stron. Wsparcie ze strony rodziny lub przyjaciół może być również pomocne w radzeniu sobie z tymi uczuciami i w odbudowaniu zaufania do siebie i innych.

Potrzebujesz pomocy psychologa? Skorzystaj z naszej oferty!

Zadzwoń lub napisz do naszego psychologa już dziś! Umów się na konsultację ze specjalistą i zatroszcz się o swoje zdrowie emocjonalne. Specjalista pomoże Ci stawić czoła Twoim problemom, poprawić nastrój i cieszyć się życiem. Zapewniamy profesjonalne i dyskretne wsparcie w terminie, który Ci odpowiada. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo!

Artykuł sponsorowany przez: Wikamed – Psychiatra, Psychoterapia, Psycholog Konin, www.wikamed.pl