Odkryj sekrety pięknych nóg – praktyczne porady i korzyści z kompresjoterapii!

Odkryj sekrety pięknych nóg – praktyczne porady i korzyści z kompresjoterapii! 

Kompresjoterapia to nieinwazyjna i skuteczna metoda leczenia chorób żył. Stosowana jest już od czasów starożytnych, a dzisiaj zyskuje na znaczeniu, również w ramach profilaktyki zdrowotnej. Przez wielu kompresjoterapia uważana jest także za prawdziwy sekret pięknych nóg! Na czym ona polega? O tym dowiedzieć się można z dalszych części artykułu, gdzie przybliżamy również świat produktów kompresyjnych w tym rajstop, podkolanówek oraz pończoch ze stopniowanym uciskiem! 

Czym jest kompresjoterapia? 

Kompresjoterapia to metoda profilaktyki oraz leczenia chorób żył, w tym przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepicy żylnej czy obrzęków limfatycznych. Inaczej zwie się ją terapią uciskową lub terapią stopniowanym uciskiem. Nazwa ta wzięła się od techniki stosowanej przy kompresjoterapii. Mowa o stosowaniu specjalnych produktów uciskowych, które poprawiają kondycję zdrowotną kończyn dolnych, a także ich wygląd. Dzięki nim usprawnić można krążenie krwi, elastyczność ścian naczyń krwionośnych, a nawet gospodarkę wodną skóry. Kompresjoterapia to gwarancja zdrowych i pięknych nóg! 

Zalety kompresjoterapii – skuteczna profilaktyka przeciwżylakowa! 

Produkty kompresyjne stosowane w kompresjoterapii, wpływają na poprawę krążenia krwi. Dzięki stopniowanemu uciskowi jest ona przepompowywana w prawidłowym kierunku, czyli w stronę serca. Tym samym minimalizowane jest zaburzenie krążenia będące jedną z głównych przyczyn pojawiania się żylaków. Warto wspomnieć, że kompresjoterapia ma duże znaczenie również przy niwelowaniu obrzęków kończyn dolnych – sprzyja poprawionemu przepływowi chłonki. Tym samym terapia ucisku doskonale sprawdza się przy małych i bardziej nasilonych dolegliwościach nóg. W zaawansowanej przewlekłej niewydolności żylnej kompresjoterapia stanowi istotne uzupełnienie innych metod leczniczych. 

Warto wiedzieć! Terapia uciskiem stosowana jest również w profilaktyce zdrowotnej m.in. osób narażonych na powstanie żylaków np. ze względu na stojący tryb pracy. Wiele kobiet stosuje produkty kompresyjne również po to, by zadbać o piękno nóg. Kompresjoterapia wpływa na równomierny koloryt, gładkość skóry oraz poczucie lekkości! 

Zalecenia do stosowania kompresjoterapii

Kompresjoterapia to sposób na zdrowe i piękne nogi. Komu szczególnie jest ona polecana? Terapia stopniowanego ucisku ważna jest między innymi dla osób: 

 • predysponowanych do wystąpienia żylaków, 
 • pracujących stale w pozycji stojącej i siedzącej, 
 • z objawami niewydolności żylnej, 
 • cierpiących na obrzęki po całodziennej pracy, 
 • z widocznymi żylakami czy pajączkami, 
 • z zapaleniem żył powierzchownych, 
 • ze stwierdzonym obrzękiem limfatycznym kończyn dolnych. 

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do tego typu terapii, nie może być ona stosowana wśród osób z postępującymi zaburzeniami krążenia tętniczego oraz z zapaleniem skóry i tkanki podskórnej w ostrej fazie.

Produkty kompresyjne: rajstopy uciskowe, podkolanówki przeciwżylakowe, pończochy ze stopniowanych uciskiem 

Terapia stopniowanym uciskiem przeprowadzana jest z wykorzystaniem produktów kompresyjnych. Zalicza się do nich m.in.:

 • podkolanówki uciskowe przeciwżylakowe 
 • pończochy uciskowe przeciwżylakowe
 • rajstopy uciskowe przeciwżylakowe 
 • skarpety kompresyjne męskie 
 • pończochy uciskowe męskie 
 • bieliznę uciskową na zimę 
 • przeciwzakrzepowe pończochy samonośne z otworem rewizyjnym, 
 • skarpety męskie uciskowe na żylaki. 

Ich producenci tworzą je w różnych stopniach ucisku, co pozwala z łatwością dobrać określony produkt do własnych potrzeb. Wysokiej klasy rajstopy, podkolanówki i pończochy oferuje firma Veera, która stworzyła m.in. linie dla osób z problemami m.in. z żylakami i obrzękami; oraz zalecaną  dla osób dbających o zdrowie i piękne nogi. Warto dodać, że najlepsze na rynku produkty kompresyjne wykonane są z wykorzystaniem jonów srebra, które zapewniają użytkownikom poczucie świeżości i higieny. Ponadto dobrej klasy rajstopy przeciwżylakowe wyszczuplają i modelują sylwetkę! 

Profilaktyka i wsparcie w leczeniu? Sięgnij po Veera Przeciwżylakowa 

Marka Veera oferuje także linię Veera Przeciwyżylakowa do profilaktyki zdrowotnej oraz wspomagania leczenia chorób żylakowych. Wyroby dostępne są w trzech stopniach ucisku, które dobierać należy wedle zaobserwowanych objawów. Pomocna przy tym jest klasyfikacja CEAP. Umożliwia ona precyzyjną diagnostykę oraz dobór wyrobów kompresyjnych. Skala przedstawia się następująco:

 • C0  brak widocznych lub wyczuwalnych zmian żylakowych (ucisk profilaktyczny 8-12 mmHg lub 13-17 mmHg) 
 • C1  występowanie teleangiektazji lub żylaków siatkowatych (I klasa ucisku 18-21 mmHg) 
 • C2  żylaki (I klasa ucisku 18-21 mmHg) 
 • C3  obrzęki (II klasa ucisku 23-32 mmHg) 
 • C4  zmiany skórne pochodzenia żylnego  (II lub III klasa ucisku tj. 23-32 mmHg lub 34-46 mmHg) 
 • C5  zmiany skórne oraz wygojone owrzodzenia (III klasa ucisku 34-46 mmHg) 
 • C6  czynne owrzodzenia (III klasa ucisku 34-46 mmHg)

Walka z cellulitem? Postaw na linię Veera Silver 

Sekretem Twoich pięknych nóg mogą być również produkty z linii Veera Silver, która nie została stworzona dla profilaktyki i leczenia chorób żylaków, ale do niwelowania bólu kończyn – i nie tylko – o różnej etiologii. Produkty Veera Silver mają działanie rozgrzewające, więc doskonale sprawdzają się w terapii reumatyzmu. Ponadto wspierają usuwanie złogów tłuszczowych, co sprawia, że można zaliczyć je do wyrobów antycellulitowych. Szczególnie polecamy kupno spodenek antycellulitowych Veera Silver, których włókna zawierają związki srebra, miedzi i węgla. To one pomagają w eliminowaniu toksyn z organizmu, w szybszym spalaniu tłuszczu, a także w gwarantowaniu skórze najwyższego poziomu higieny w trakcie noszenia!