Odkryj sekrety pięknych nóg – praktyczne porady i korzyści z kompresjoterapii!
Kompresjoterapia to nieinwazyjna i skuteczna metoda leczenia chorób żył. Stosowana jest już od czasów starożytnych, a dzisiaj zyskuje na znaczeniu, również w ramach profilaktyki zdrowotnej. Przez wielu kompresjoterapia uważana jest także za prawdziwy sekret pięknych nóg! Na czym ona polega? O tym dowiedzieć się można z dalszych części artykułu, gdzie przybliżamy również świat produktów kompresyjnych w tym rajstop, podkolanówek oraz pończoch ze stopniowanym uciskiem!
Czym jest kompresjoterapia?
Kompresjoterapia to metoda profilaktyki oraz leczenia chorób żył, w tym przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepicy żylnej czy obrzęków limfatycznych. Inaczej zwie się ją terapią uciskową lub terapią stopniowanym uciskiem. Nazwa ta wzięła się od techniki stosowanej przy kompresjoterapii. Mowa o stosowaniu specjalnych produktów uciskowych, które poprawiają kondycję zdrowotną kończyn dolnych, a także ich wygląd. Dzięki nim usprawnić można krążenie krwi, elastyczność ścian naczyń krwionośnych, a nawet gospodarkę wodną skóry. Kompresjoterapia to gwarancja zdrowych i pięknych nóg!
Zalety kompresjoterapii – skuteczna profilaktyka przeciwżylakowa!
Produkty kompresyjne stosowane w kompresjoterapii, wpływają na poprawę krążenia krwi. Dzięki stopniowanemu uciskowi jest ona przepompowywana w prawidłowym kierunku, czyli w stronę serca. Tym samym minimalizowane jest zaburzenie krążenia będące jedną z głównych przyczyn pojawiania się żylaków. Warto wspomnieć, że kompresjoterapia ma duże znaczenie również przy niwelowaniu obrzęków kończyn dolnych – sprzyja poprawionemu przepływowi chłonki. Tym samym terapia ucisku doskonale sprawdza się przy małych i bardziej nasilonych dolegliwościach nóg. W zaawansowanej przewlekłej niewydolności żylnej kompresjoterapia stanowi istotne uzupełnienie innych metod leczniczych.
Warto wiedzieć! Terapia uciskiem stosowana jest również w profilaktyce zdrowotnej m.in. osób narażonych na powstanie żylaków np. ze względu na stojący tryb pracy. Wiele kobiet stosuje produkty kompresyjne również po to, by zadbać o piękno nóg. Kompresjoterapia wpływa na równomierny koloryt, gładkość skóry oraz poczucie lekkości!
Zalecenia do stosowania kompresjoterapii
Kompresjoterapia to sposób na zdrowe i piękne nogi. Komu szczególnie jest ona polecana? Terapia stopniowanego ucisku ważna jest między innymi dla osób:
- predysponowanych do wystąpienia żylaków,
- pracujących stale w pozycji stojącej i siedzącej,
- z objawami niewydolności żylnej,
- cierpiących na obrzęki po całodziennej pracy,
- z widocznymi żylakami czy pajączkami,
- z zapaleniem żył powierzchownych,
- ze stwierdzonym obrzękiem limfatycznym kończyn dolnych.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania do tego typu terapii, nie może być ona stosowana wśród osób z postępującymi zaburzeniami krążenia tętniczego oraz z zapaleniem skóry i tkanki podskórnej w ostrej fazie.
Produkty kompresyjne: rajstopy uciskowe, podkolanówki przeciwżylakowe, pończochy ze stopniowanych uciskiem
Terapia stopniowanym uciskiem przeprowadzana jest z wykorzystaniem produktów kompresyjnych. Zalicza się do nich m.in.:
- podkolanówki uciskowe przeciwżylakowe
- pończochy uciskowe przeciwżylakowe
- rajstopy uciskowe przeciwżylakowe
- skarpety kompresyjne męskie
- pończochy uciskowe męskie
- bieliznę uciskową na zimę
- przeciwzakrzepowe pończochy samonośne z otworem rewizyjnym,
- skarpety męskie uciskowe na żylaki.
Ich producenci tworzą je w różnych stopniach ucisku, co pozwala z łatwością dobrać określony produkt do własnych potrzeb. Wysokiej klasy rajstopy, podkolanówki i pończochy oferuje firma Veera, która stworzyła m.in. linie dla osób z problemami m.in. z żylakami i obrzękami; oraz zalecaną dla osób dbających o zdrowie i piękne nogi. Warto dodać, że najlepsze na rynku produkty kompresyjne wykonane są z wykorzystaniem jonów srebra, które zapewniają użytkownikom poczucie świeżości i higieny. Ponadto dobrej klasy rajstopy przeciwżylakowe wyszczuplają i modelują sylwetkę!
Profilaktyka i wsparcie w leczeniu? Sięgnij po Veera Przeciwżylakowa
Marka Veera oferuje także linię Veera Przeciwyżylakowa do profilaktyki zdrowotnej oraz wspomagania leczenia chorób żylakowych. Wyroby dostępne są w trzech stopniach ucisku, które dobierać należy wedle zaobserwowanych objawów. Pomocna przy tym jest klasyfikacja CEAP. Umożliwia ona precyzyjną diagnostykę oraz dobór wyrobów kompresyjnych. Skala przedstawia się następująco:
- C0 brak widocznych lub wyczuwalnych zmian żylakowych (ucisk profilaktyczny 8-12 mmHg lub 13-17 mmHg)
- C1 występowanie teleangiektazji lub żylaków siatkowatych (I klasa ucisku 18-21 mmHg)
- C2 żylaki (I klasa ucisku 18-21 mmHg)
- C3 obrzęki (II klasa ucisku 23-32 mmHg)
- C4 zmiany skórne pochodzenia żylnego (II lub III klasa ucisku tj. 23-32 mmHg lub 34-46 mmHg)
- C5 zmiany skórne oraz wygojone owrzodzenia (III klasa ucisku 34-46 mmHg)
- C6 czynne owrzodzenia (III klasa ucisku 34-46 mmHg)
Walka z cellulitem? Postaw na linię Veera Silver
Sekretem Twoich pięknych nóg mogą być również produkty z linii Veera Silver, która nie została stworzona dla profilaktyki i leczenia chorób żylaków, ale do niwelowania bólu kończyn – i nie tylko – o różnej etiologii. Produkty Veera Silver mają działanie rozgrzewające, więc doskonale sprawdzają się w terapii reumatyzmu. Ponadto wspierają usuwanie złogów tłuszczowych, co sprawia, że można zaliczyć je do wyrobów antycellulitowych. Szczególnie polecamy kupno spodenek antycellulitowych Veera Silver, których włókna zawierają związki srebra, miedzi i węgla. To one pomagają w eliminowaniu toksyn z organizmu, w szybszym spalaniu tłuszczu, a także w gwarantowaniu skórze najwyższego poziomu higieny w trakcie noszenia!
Portal KwestiaZdrowia.eu to miejsce, gdzie można znaleźć rzetelne informacje dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia. Znajdziemy tu porady dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania, aktywności fizycznej, radzenia sobie ze stresem i wielu innych ważnych kwestii.