Olej rycynowy jako sposób na zaparcia u dzieci i dorosłych

Olej rycynowy to wyjątkowy produkt otrzymywany z rącznika pospolitego, który dzięki modzie na leczenie chorób metodami naturalnymi zyskuje coraz większą popularność wśród osób zmagających się z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak zatrucia pokarmowe czy powracające zaparcia. Ponadto sam olej należy do najtańszych produktów leczniczych – jego buteleczka kosztuje około 10 złotych i stanowi prawdziwy zapas produktu na wiele miesięcy. Wystarczy tylko zakupić produkt w niemal każdej okolicznej aptece, aby móc w łatwy i co najważniejsze skuteczny sposób pozbyć się zaparć oraz innych, równie nieprzyjemnych dolegliwości.

Olej rycynowy – wyjątkowy produkt na wszelkie dolegliwości

Olej rycynowy wykorzystywany jest zarówno w przemyśle leczniczym, jak i kosmetycznym nadając włosom i paznokciom zdrowy wygląd, już po kilku użyciach. Dzięki swoim właściwościom przeczyszczającym od niepamiętnych czasów wykorzystywany był on do leczenia zatruć pokarmowych, niestrawności oraz zaparć. Wystarczy tylko 1-2 łyżek oleju rycynowego, aby dolegliwości te zniknęły w 100% naturalny sposób – bez leków i męczących wizyt u specjalisty.

Warto również wspomnieć o właściwościach regenerujących oraz natłuszczających oleju, dzięki którym znalazł on swoje zastosowanie w różnego rodzaju kremach i produktach do pielęgnacji twarzy. Dość często olej rycynowy wykorzystywany jest również w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych do rzęs i brwi – wspaniale wzmacnia on i odżywia delikatne włoski, nadając im ciemny kolor.

Olej rycynowy – niezastąpiony sposób na uciążliwe zaparcia

Jak wcześniej wspomniano olej rycynowy stanowi jeden z najskuteczniejszych naturalnych produktów na zaparcia, który dzięki wysokiej zawartości kwasu rycynolowego wzmacnia perystaltykę jelit i przynosi ulgę w nawet najbardziej bolesnych momentach. W przypadku leczenia zaparć za pomocą naturalnych metod warto również zadbać o jak najlżejszą dietę, która dodatkowo pomoże skutecznie oczyścić jelito oraz regularne stosowanie oleju rycynowego w odpowiedniej dla danej osoby ilości.

Warto również zwrócić uwagę na to, że potrzeba wypróżnienia się po zastosowaniu tak silnie przeczyszczającego produktu może pojawić się w bardzo krótkim czasie po jego spożyciu, więc należy być na taką okoliczność odpowiednio przygotowanym. Sam proces leczenia z użyciem oleju rycynowego nie powinien jednak przekraczać około trzech dni regularnego stosowania. Należy również unikać stosowaniu produktu u osób z nadwrażliwością na olej rycynowy, krwawieniem z odbytu oraz wymiotami. Przez swoje właściwości przeczyszczające olej ten może również powodować podrażnienie i przekrwienie jelita grubego oraz narządów miednicy, co również należy wziąć pod uwagę podczas terapii właśnie tym produktem.

Jak stosować olej rycynowy na zaparcia? Najważniejsze rady i podstawowe zasady kuracji olejem

W przypadku stosowania oleju rycynowego na zaparcia należy przede wszystkim rozgrzać produkt w kąpieli wodnej, a następnie wypić go możliwie jak najszybciej, unikając odruchu wymiotnego. Najlepszym sposobem na spożywanie oleju rycynowego w przypadku zaparć będzie przyjmowanie go na pusty żołądek, rano lub wieczorem nie później niż trzy godziny po spożytym posiłku. Zalecane jest stosowanie 1 grama oleju rycynowego na kilogram masy ciała, nie więcej niż raz dziennie. W przypadku krótkotrwałych zaparć wystarczy natomiast jedna łyżka produktu, aby poczuć ulgę w nawet najbardziej uciążliwych zaparciach oraz odpowiednio jedna łyżeczka oleju w przypadku uporczywych zaparć u dzieci.