Picie sody oczyszczonej – czy jest bezpieczne dla zdrowia?

Prawdopodobnie wielu z was ma w domu resztki sody oczyszczonej, które leżą osamotnione w kuchennych szafkach. Dzisiejszym artykułem zmienimy wasze podejście do tego produktu. Kiedy przeczytacie o fantastycznych właściwościach wodorowęglanu sodu znajdującego się w sodzie oczyszczonej, zrozumiecie, że warto włączyć ten produkt do codziennej diety!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że picie sody oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Jednak jakie właściwości ma taki eliksir? O tym w dalszej części artykułu.

Pomaga zwalczyć refluks żołądkowo-przełykowy

Jeżeli masz chroniczne problemy z refluksem żołądka, wypróbuj picie sody oczyszczonej. Wystarczy, że rozpuścisz jedną łyżeczkę w szklance wody. Oczywiście sama soda nie wyleczy tej przypadłości. Niezbędne będą również zmiany w diecie. Mimo wszystko roztwór sody oczyszczonej jest świetnym remedium, jeżeli chcesz zaznać szybkiej ulgi, ponieważ neguje objawy cofającego się kwasu żołądkowego.

Pamiętaj jednak o tym, że soda ma właściwości zobojętniające. Jeżeli będziemy zbyt często neutralizować kwas w żołądku za pośrednictwem tego eliksiru, żołądek może zacząć produkować jeszcze więcej kwasu, aby zrekompensować działanie zobojętniające wodorowęglanu. Długoterminowo pomogą jedynie zmiany w sposobie odżywiania!

Utrzymuje nerki w zdrowej kondycji

Nerki są filtrem naszego organizmu. Oczyszczają ciało z toksyn i wspierają prawidłową gospodarkę hormonalną. Royal London Hospital przeprowadził ciekawe badanie na ponad stu pacjentach. Uczestnikom testu podawano codziennie dawkę sody oczyszczonej przy równoczesnym utrzymaniu standardowej terapii nerek.

Okazało się, że dawka sody oczyszczonej pomogła w regulowaniu pH ciała pacjentów. Przyczyniło się to do polepszenia wchłaniania składników odżywczych, co z kolei pomogło utrzymać nerki w zdrowym stanie.

Lepsza regulacja układu trawiennego i mniej wzdęć

Jeżeli wiesz, że masz do czynienia ze wzdęciami, a nie z zapaleniem żołądka możesz złagodzić nieprzyjemne objawy za pomocą małej łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody. Przywrócenie neutralnego pH w organizmie uspokaja nadprodukcję enzymów trawiennych. W ten sposób soda może promować zdrowy proces trawienny, a nawet przywrócić go do naturalnego stanu w razie kłopotów. W ten sposób szklaneczka z sodą uratuje nas przed intensywnymi wzdęciami.

Możemy również zastosować niewielką ilość sody oczyszczonej prewencyjnie, jeżeli wiemy, że mamy regularne kłopoty z naszym brzuchem. Wodorowęglan sodu pomaga osobom ze skłonnościami do kłopotów trawiennych na różne sposoby. Reguluje pracę nerek, jelit, a także żołądka.

Wodorowęglan sodu jest dobry nawet dla układu sercowo-naczyniowego

Osłabiony układ sercowo-naczyniowy bardzo często jest powodem spadku energii, negatywnego nastroju, a nawet kłopotów z trawieniem. Z pomocą ponownie przychodzi nasz roztwór wodorowęglanu sodu! Nawet suplementacja jednej łyżeczki sody oczyszczonej dziennie może poprawić przepływ krwi w naszym organizmie. Lepsze krążenie krwi to więcej składników odżywczych odżywiających nasze ciało. Z kolei więcej składników odżywczych to mniej problemów trawiennych oraz mniej kłopotów z sercem.

Jak pić sodę oczyszczoną?

Jeżeli chcesz włączyć sodę oczyszczoną do diety, polecamy wybrać jeden ze sposobów w zależności od twojego stanu zdrowotnego. Cierpisz z powodu regularnych kłopotów żołądkowych? Rozpuść małą łyżeczkę sody w 125 ml wody i wypij, aby ulżyć dolegliwościom.

Jeśli jednak chcesz stosować roztwór sody oczyszczonej prewencyjnie w postaci suplementu, po prostu pij taką samą ilość codziennie o wyznaczonej porze.